Reklama [B] - FIEGE
BEZPIECZNE WAKACJE Z POLICJĄ W BARLINKU

21 lipca w Europejskim Centrum Spotkań przy ul. Leśnej w Barlinku, odbył się festyn „Bezpieczne wakacje z Policją”, zorganizowany przez Letnie Wieczory Filmowe oraz Komisariat Policji w Barlinku. Spotkanie przygotowane było z myślą o najmłodszych mieszkańcach Barlinka i okolic.

W sobotnie popołudnie funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barlinku wspomagani przez mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, spotkali się z dziećmi w ramach festynu ,,Bezpieczne wakacje z Policją", organizowanego przez Letnie Wieczory Filmowe w Barlinku.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, nasi goście mogli skorzystać z symulatora jazdy na motocyklu a także zobaczyć prawdziwy policyjny motocykl. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz psa policyjnego o imieniu Xena. Dzieci uczyły się, jak reagować na ulicy w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stanowisko strzelania do celu a za każdy trafiony strzał, każde dziecko otrzymywało nagrodę.

Rodzice, mogli przekonać się jak zachowuje się organizm znajdujący się pod wpływem alkoholu, wykorzystując do tego celu alkogogle. Funkcjonariusze, którzy obecnie odbywają w Barlinku służbę w ramach adaptacji zawodowej, przygotowali widowiskowe pokazy taktyk interwencji i obezwładniania osób. Dużym zainteresowaniem, cieszyło się stanowisko znakowania rowerów. Właściciele rowerów chętnie korzystali z tej formy zabezpieczenia swojego mienia.

Podczas spotkania, dzieci mogły wejść do radiowozu i zapoznać się z wyposażeniem jakie posiadają funkcjonariusze w codziennej służbie. Festyn, który adresowany był szczególnie dla dzieci, odbył się w szczególnie miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, pytań dotyczących codziennej służby.

Cieszy, że dzięki wakacyjnym spotkaniom, dzieci poprzez zabawę i zwykły kontakt z policjantem, mogły bardzo wiele dowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu nad wodą, na placu zabaw, aby letni wypoczynek był aktywny ale i bezpieczny. Do tego celu wykorzystano również grę ,,Zagraj ze mną w bezpieczeństwo", która w łatwy i przystępny sposób informuje o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

źródło: mysliborz.policja.gov.pl

26-07-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.