Reklama [B] - FIEGE
BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD JEZIOREM BARLINECKIM

Myśliborscy policjanci pełniący służbę na wodzie, są w pełni sezonu. Mundurowi strzegą bezpieczeństwa osób, wypoczywających nad Jeziorem Barlineckim. Widok policyjnych wodniaków z pewnością odstraszy amatorów ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań w czasie letnich kąpieli.

Cieplejsze dni sprawiają, że chętnie spędzamy czas nad wodą. Okolice zbiorników wodnych stają się coraz popularniejszym miejscem wypoczynku. Nad tym, by ten wypoczynek był bezpieczny, czuwają policyjni wodniacy.

Głównym zadaniem myśliborskich policjantów pełniących służbę na wodzie, jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na akwenach wodnych znajdujących się na terenie gminy Barlinek. Policjanci dysponują łodzią motorową, którą patrolują akweny wodne zwracając uwagę na osoby potrzebujące pomocy, aby nie dopuścić do utonięć. Interweniują widząc lekkomyślnych pływaków ignorujących ostrzeżenia i warunki atmosferyczne. Pomagają w przypadkach nagłego załamania pogody m.in. przy holowaniu łodzi do brzegu.

Regularnie kontrolują użytkowników rowerów wodnych, kajaków, żaglówek czy skuterów, tak aby wyeliminować osoby stwarzające zagrożenie. Osoby korzystające z tych sprzętów powinny się mieć na baczności, ponieważ "wodniacy" kontrolują pod kątem trzeźwości osoby prowadzące obiekty pływające. Szczególnym nadzorem obejmują rejony tzw. „dzikich kąpielisk” pod kątem przeciwdziałania utonięciom.

W ostatnim czasie policyjną łódź można spotkać na Jeziorze Barlineckim. Wodniacy w trakcie służy na wodzie bardzo chętnie udzielają porad dotyczących odpowiedniego zachowania na wodzie i w bezpośredniej jej bliskości prowadząc różnego rodzaju akcje profilaktyczne.

Dzięki obecności stróżów prawa, wszystkie osoby korzystające z letniego wypoczynku, mogą czuć się bezpiecznie.

Sezon letni i towarzyszące mu upały skłaniają do wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy jednak, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł. Nigdy nie łączmy wypoczynku nad wodą z alkoholem. To groźna mieszanka, która często prowadzi do utonięć. Korzystając ze sprzętu pływającego zakładajmy kamizelki ratunkowe. Do kąpieli wybierajmy miejsca odpowiednio przygotowane i oznakowane, w których nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przestrzegamy przed kąpielą na tzw. "dzikich kąpieliskach". W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że aktywnemu wypoczynkowi nad jeziorem lub rzeką powinny towarzyszyć umiar i rozsądek. Plażowanie i kąpiele wodne to nie tylko sposób na miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność za siebie i innych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Wybierając się nad wodę pamiętajmy o kilku zasadach, które mogą uratować życie nam lub innym wypoczywającym:

    będąc w wodzie nie zakłócajmy kąpieli innym, przede wszystkim nie krzyczmy, nie popychajmy innych, nie wrzucajmy przedmiotów do wody;
    nie skaczmy do wody w miejscach nierozpoznanych, czy rozgrzani po opalaniu;
    unikajmy pływania po obfitym posiłku, czy po wypiciu alkoholu;
    nie przeceniajmy swoich możliwości pływackich – nie odpływajmy zbyt daleko od brzegu;
    jeśli w wodzie są dzieci, miejmy nad nimi ciągły nadzór – nawet na moment nie spuszczajmy ich z oka. Jedno zachłyśnięcie może skończyć się utonięciem, a znalezienie dziecka pod wodą będzie bardzo trudne.

 

źródło: mysliborz.policja.gov.pl

02-08-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.