Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Ćwiczenia pod kryptonimem ,,EGIDA 18

W ostatni dzień września, w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem ,,EGIDA18". To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość ćwiczeń będzie koordynował Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie..

Ćwiczenia zrealizowane zostały zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego. Do Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, stawili się rezerwiści, którzy posiadali nadane przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji.

Głównymi założeniami ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia teoretycznego oraz płynności przepływu informacji pomiędzy komendami powiatowymi, miejskimi a komendami wojewódzkimi i dalej z Komendą Główną Policji.

W trakcie ćwiczeń, rezerwiści dowiedzieli się o uwarunkowaniach dotyczących działań policyjnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa w czasie wojny oraz o roli Policji w osiąganiu wyższych stanów gotowości obronnej państwa. Omówiono podstawy prawne działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania służby. Kolejnym elementem ćwiczeń były zadania. obowiązki i uprawnienia osób którym zostały nadane przydziały organizacyjno - mobilizacyjne do służby w Policji. Omówiono podstawę prawną,budowę oraz zasady działania i przypadki posługiwania się  bronią palną. Rezerwiści dowiedzieli się o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na zakończenie, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu mł. insp. Dariusz Ufnowski wręczył wszystkim uczestnikom zaświadczenia o odbyciu szkolenia.

 

Źródło: KPP w Myśliborzu

30-09-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.