Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Kierowca odpowie za potrącenie motorowerzysty.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 19 sierpnia 2018 r. na skrzyżowaniu dróg Myślibórz-Dalsze spowodował wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Fiat nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem marki Romet jadącemu z naprzeciwka na wprost i doprowadził do zdarzenia obu pojazdów na skutek czego pokrzywdzony kierujący motorowerem doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 kk, tj. o przestępstwo z art. 177 § 2 kk.   

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 19 sierpnia 2018 r. podejrzany kierował samochodem osobowym marki Fiat Punto. Jechał ona drogą krajową o nr 23 z Dębna do Myśliborza. W tym samym czasie kierujący motorowerem marki Romet jechał tą samą drogą z przeciwnego kierunku. Na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Dalsze doszło do zderzenia obu pojazdów.  Ustalenia poczynione w toku postępowania wykazały, że kierujący samochodem osobowym podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem, który poruszał się w sposób prawidłowy. Na skutek zderzenia, pokrzywdzony kierujący motorowerem doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podejrzana (lat 70) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był on wcześniej karany  sądownie. W toku postępowania przyznał się do zarzutu.     

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo z art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: szczecin.po.gov.p
Zdjęcie: Policja

06-03-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.