Usługi Elektryczne
Zabił psa. Działał ze szczególnym okrucieństwem.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Myśliborzu Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 2 września 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego działając ze szczególnym okrucieństwem, poprzez zadanie nożem kilkunastu ran kłutych i ciętych w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn przednich i tylnych w wyniku czego doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych zabił psa rasy mieszanej, tj. o przestępstwo z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, i in.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzoruje postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany w dniu 2 września 2019 r. działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa rasy mieszanej zadając zwierzęciu przy użyciu noża kilkanaście ran kłutych i ciętych w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn przednich i tylnych w wyniku czego doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych w tym serca, płuc, a także wątroby.

Dochodzenie wykazało, ponadto, że podejrzany bezpośrednio po dokonaniu tego przestępstwa groził świadkowi w celu wywarcia wpływu na świadka aby ten zaniechał powiadamiania Policji o zdarzeniu.

Z tego względu mężczyzna usłyszał również zarzut dotyczący przestępstwa z art. 245 kk. Prokurator po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu, skierował wobec niego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Aktualnie podejrzany przebywa w areszcie.

Podejrzanemu  m. in. na podstawie art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


STRONA GŁÓWNA


Źródło: PO SZCZECIN
Zdjęcie: KPP MYŚLIBÓRZ

 

Zapraszamy na nasze pozostałe portale:

 

ePolczyn.pl

eLobez.pl

eSwidwin.pl

eWalcz.pl

eChojna.pl

ePelczyce.pl

12-09-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
REKLAMA [B]
Reklama [B] - GBS Bank

OSTATNIO DODANE FIRMY

Usługi Elektryczne ELEKTRYK

Działamy w branży elektrycznej i monitoringu Wykonujemy: - Instalacje elektryczne - Instalacje fotowoltaiczne - monitoring ...

GEO-INWEST geodeta

wachlarz naszych usług: - Obsługa geodezyjna inwestycji - Tyczenie hali - Tyczenie budynku - Wznowienie granic - podział dz...

Virtualnetia

Kompleksowa obsługa z zakresu projektowania i tworzenia stron WWW, sklepów internetowych oraz reklamy w sieciach społecznościowy...

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE