Reklama [B] - FIEGE
Zatrzymany Gruzin z podrobionym irlandzkim paszportem

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w trakcie wspólnych działań z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie 25 lipca zatrzymali obywatela Gruzji, który posługiwał się podrobionym irlandzkim paszportem.

Działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z handlem ludźmi prowadzone były na terenie Szczecina. Funkcjonariusze kontrolowali różne miejsca świadczące usługi noclegowe. W jednym z takich miejsc wśród  kontrolowanych osób funkcjonariusze Straży Granicznej wylegitymowali 36-letniego Gruzina, który przedstawił do kontroli irlandzki paszport.

Dokument nosił znamiona podrobienia. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa strażnicy graniczni zatrzymali cudzoziemca. Ujawniony paszport wydany był przez władze Irlandii na dane inne osoby. Ma on formę karty plastikowej i jest ważny z paszportem książeczkowym. Wydawany jest na 5 lat i upoważnia jego posiadacza do podróżowania po terenie Europy i Szwajcarii. Cudzoziemiec spędził noc w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych przy Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie. Dziś w trakcie dalszych czynności podejrzany przyznał się do popełnionego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że Gruzin nie spełnia warunków pobytu na terytorium Polski. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie.

źródło: morski.strazgraniczna.pl

27-07-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.