Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Remont drogi powiatowej

W ramach inwestycji zostanie wykonane podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni wraz z profilowaniem poboczy, miejscowym frezowaniem i wyrównaniem nawierzchni.

 

Niebawem rozpocznie się remont drogi powiatowej nr 2136Z na odcinku Dębno – Boleszkowice. 12 września br. w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Myśliborskim a firmą Budromex Radom Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu. Wartość zadania wynikająca z zawartej umowy opiewa na kwotę 1 805 595,23 zł.

W ramach inwestycji zostanie wykonane podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni wraz z profilowaniem poboczy, miejscowym frezowaniem i wyrównaniem nawierzchni. Pracami zostanie objęty odcinek drogi powiatowej nr 2136Z zaczynający się od ulicy Chojeńskiej w miejscowości Dębno, który następnie przechodzi przez miejscowości Oborzany oraz Wysoka i kończy się na wysokości skrzyżowania ulic Słoneczna i Poniatowskiego w miejscowości Boleszkowice. Łączna długość wyremontowanego odcinka drogi powiatowej wyniesie 8,9 km.

Przedsięwzięcie pn. „Remont drogi powiatowej nr 2136Z na odcinku od miejscowości Dębno do miejscowości Boleszkowice” jest realizowane przy współudziale finansowym Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 975 956 złotych. Na zakres prac obejmujący 3,12 km z Dębna (ulicy Chojeńskiej) do granicy administracyjnej gminy Dębno, z budżetu gminy przeznaczone zostanie 100 tys. złotych, po połowie w 2022 i 2023 roku. Swój wkład finansowy przekazała także Gmina Boleszkowice.

Zgodnie z zawartą umową Wykonawca zobowiązany jest zakończyć prace remontowe do dnia 11.08.2023r.

Źródło: UM Dębno

 

Zapraszamy na nasze portale

ePelczyce.pleLobez.pleMysliborz.pleSwidwin.plePolczyn.pleRybnik.pleChojna.pleWalcz.pl |

sponsor portalu: www.geodezjabarlinek.pl,

18-09-2022 Redakcja

Dodaj komentarz