BARLINEK
Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
 Średniowieczny Myślibórz w 3D .

Od kilku dni możemy cieszyć się muralem przedstawiającym Bramę Kostrzyńską, namalowanym na budynku posadowionym na zbiegu ulic Bohaterów Warszawy i Strzeleckiej.

News will be here

Nowa atrakcja pojawiła się również na myśliborskim rynku, gdzie odsłonięto otwartą ekspozycję pozostałości murów pierwszego ratusza, odkrytych w trakcie badań archeologicznych w 2022 r. Także tam, wtórna ściana zabezpieczająca wykop, pokryta została muralem z iluzyjnym wyobrażeniem piwnicy dawnego budynku.

Mural przedstawiający Bramę Kostrzyńską zwaną również Bramą Młyńską.


Ekspozycja murów pierwotnego myśliborskiego ratusza.

Co więcej, na północnej stronie rynkowego placu ustawione zostały trzy tablice prezentujące historię myśliborskiego grodziska, pierwszego myśliborskiego ratusza oraz w skrótowej formie osi czasu - historię samego miasta. Każda z tablic opatrzona została kodem QR przekierowującym zainteresowanych bezpośrednio do odpowiednich podstron strony internetowej muzeum, gdzie można znaleźć więcej informacji na poszczególne tematy.

Kadr z filmu przedstawiający myśliborski rynek w 3D


Dodatkową ciekawostką jest fakt, że na podstronie przedstawiającej i opisującej średniowieczny ratusz, umieszczony został także film wykonany w formule 3D, ukazujący prawdopodobny wygląd budowli z przełomu XIII i XIV wieku. Ratusz przedstawiony został w wirtualnej przestrzeni miejskiej, uwzględniającej zarówno układ urbanistyczny dawnego Soldina jak i życie jego mieszkańców – powiedział Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

Wizualizacja średniowiecznego ratusza – w tle myśliborska kolegiata


Mamy nadzieję, że wszystkie nowo powstałe obiekty traktowane będą z szacunkiem i będą cieszyć nas w nienaruszonym stanie przez wiele następnych lat. Stąd też nasz apel do mieszkańców o reagowanie w przypadku, gdy jesteście Państwo świadkami aktów wandalizmu i niszczenia tych obiektów, będących częścią naszego wspólnego dobra. Nie pozwólmy, aby ludzka nieodpowiedzialność czy złośliwość niszczyła przestrzeń naszego miasta – powiedziała dyrektor myśliborskiego Muzeum Magdalena Szymczyk.

29-03-2024 Redakcja

Dodaj komentarz

News will be here

OGŁOSZENIA

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...


Kupie dzialki budowlane

Kupie dzialki budowlane do 1000m² w Mysliborz - Miejsce.

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

KATALOG FIRM

Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.

News will be here