BARLINEK
Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Nowoczesne i ekologiczne oświetlenie dla policyjnych techników.

Wspólny projekt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pozwolił na zakup oświetlenia w technologii LED.

News will be here

Diodowe reflektory na teleskopowych masztach, zasilane ze zintegrowanego akumulatora, zastąpiły użytkowane dotychczas reflektory halogenowe zasilane ze spalinowych agregatów prądotwórczych.

Nowe przenośne oświetlenie poprawiło warunki pracy techników kryminalistycznych we wszystkich komendach naszego garnizonu. Reflektory używane w miejscu zdarzeń kryminalnych, są ciche i pozbawione nadmiernego promieniowania cieplnego. Nowy zakup pozwolił na wyeliminowanie z eksploatacji starych zestawów oświetleniowych, do których używane były paliwa płynne i oleje silnikowe. Zastosowanie technologii bezemisyjnej pozwoliło także na bezpieczne używanie oświetlenia w miejscach o ograniczonej cyrkulacji powietrza, w tym w nawet niewielkich pomieszczeniach zamkniętych.

Poza niewątpliwymi efektami ekologicznymi nowe oświetlenie poprawiło jakość i komfort pracy policjantów. Dzięki wykorzystaniu technologii LED kilkukrotnie zwiększono moc oświetlenia przy znacznej redukcji kosztów utrzymania. Energooszczędność zastosowanej technologii w praktyce przekłada się na możliwość prowadzenia kilkugodzinnych czynności, a bezgłośna praca urządzeń na wykorzystanie ich nawet w porze ciszy nocnej. Zakupiony sprzęt był już wielokrotnie wykorzystywany do pracy m.in. przy oględzinach miejsc znalezienia zwłok, miejsc wypadków drogowych czy włamań.

W ramach realizowanego projektu dokonano również zakupu dwóch przenośnych stacji zasilania JACKERY z panelami słonecznymi dla Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Szczecinie. Używane są do zasilania urządzeń elektrycznych z energii słonecznej.

Zakup nowoczesnych urządzeń, to kolejny krok wykonany przez KWP w Szczecinie w kierunku ekologicznych rozwiązań, poprawiających stan środowiska naturalnego, przyczyniający się jednocześnie do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców regionu.

*Urządzenia zakupiono w ramach projektu „Ochrona powietrza i środowiska naturalnego poprzez zakup nowoczesnego oświetlenia w technologii LED dla potrzeb komórek techniki kryminalistycznej garnizonu zachodniopomorskiego” realizowanego przez KWP w Szczecinie i współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

03-01-2024 Redakcja

Dodaj komentarz

News will be here

OGŁOSZENIA

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...


Kupie dzialki budowlane

Kupie dzialki budowlane do 1000m² w Mysliborz - Miejsce.

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

KATALOG FIRM

Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.

News will be here