Fotowoltaika
Pijany wyprzedzał ,,na trzeciego

Myśliborscy policjanci, przewodnicy psów służbowych przemieszczając się drogą K-23 zauważyli pojazd, który podjął niebezpieczny manewr wyprzedzania „na trzeciego”. Kierujący zmusił innych kierowców do hamowania i nagłego zjeżdżania na pobocze. O mały krok nie doprowadził do tragedii.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Peugeota którego kierowca podjął niebezpieczny manewr wyprzedzania ,,na trzeciego". Do całej sytuacji doszło na drodze nr K-23 w okolicy miejscowości Dalsze kiedy kierujący, który podczas wyprzedzania nie upewnił się, czy może bezpiecznie i bez utrudnień go wykonać podjął się wyprzedzania jadących przed nim dwóch samochodów ciężarowych. 

Kierujący swoją brawurową jazdą zmuszał jadących z przeciwka kierowców do nagłego zjeżdżania na pobocze, a wyprzedzanych, do gwałtownego hamowania. Po chwili na miejsce dotarli również policjanci z myśliborskiej grupy SPEED. W trakcie kontroli mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie 36 - letniego kierującego. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że kierowca Peugeota w swoim organiźmie posiada ponad 1 promil alkoholu. Ponadto funkcjonariusze ujawnili, że pojazd którym poruszał się mężczyzna, nie posiadał wymaganych badań technicznych dopuszczających go do ruchu.

Zuwagi na jadę pod wpływem alkoholu, mundurowi zatrzymali 36- latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny a jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Myśliborzu

27-02-2023 Redakcja

Dodaj komentarz