Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Policjanci z Myśliborza uratowali małą sarnę.

Do nietypowej interwencji myśliborskich policjantów doszło w okolicach ulicy Lipowej w Myśliborzu. Jak się okazało, pomocy mundurowych potrzebowała mała sarna, która sama siedziała w zaroślach. Aby zwierzęciu nie stała się krzywda, funkcjonariusze zaopiekowali się niezwykłym "znaleziskiem".

Policjanci z Myśliborza otrzymali sygnał o znajdującym się w zaroślach w okolicach ulicy Lipowej w Myśliborzu małym koziołku. Z informacji wynikało, że matka zwierzęcia mogła go porzucić lub koźlak mógł się zagubić.

Policjanci bez chwili namysłu udali się we wskazany rejon. Chwilę później zauważyli wystraszonego i bezbronnego małego koziołka sarny,  znajdującego się w zaroślach.

W pobliżu nie było jego matki. Zwierzę było zbyt małe, aby samodzielnie egzystować. Dlatego funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu koziołka do Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Tam następnie zwierzę zostało przekazane do wyspecjalizowanej placówki, zajmującej się pomocą dzikim zwierzętom. Tam będzie bezpiecznie dorastać oraz przystosowywać się do ponownego życia na wolności.

Nie każda interwencja dotyczy tylko i wyłącznie ludzi. Każdego dnia policjanci mają do czynienia z nietypowymi sytuacjami i muszą być gotowi do działania podczas różnych sytuacji. Na szczęście ta historia skończyła się pomyślnie a koziołek trafił w dobre ręce.

26-06-2024 Redakcja

Dodaj komentarz

KATALOG FIRM

Jesteśmy wiodącym producentem aluminiowych systemów osłonowych w...
Firma Virtualnetia oferuje kompleksowe profesjonalne usługi w za...
Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

OGŁOSZENIA

Prezes-Dyrektor Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Chojnie

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Chojnie ul. Bałtycka 2, poszukuje kandydatów na stanowisko...


Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.