Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Podwójny areszt za handel narkotykami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Dzięki pracy policjantów na rynek nie trafiło blisko pół kilograma narkotyków, jakie policjanci zabezpieczyli u zatrzymanych. Dwóm mieszkańcom powiatu myśliborskiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Pyrzyccy kryminalni prowadzili czynności na terenie powiatu, kiedy ich uwagę zwróciło dziwne zachowanie kierującego osobowym Mercedesem. Ten gdy na wiejskiej drodze minął nieoznakowany radiowóz Policji gwałtownie przyspieszył, a następnie stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i porzucił pojazd w polu, a sam oddalił się do pobliskiego lasu. Nie zdążył jednak zabrać obciążających go dowodów.
W porzuconym pojeździe, który niebawem trafił na policyjny parking funkcjonariusze znaleźli  narkotyki:  amfetaminę, marihuanę oraz tabletki exstazy, a także inne przedmioty. Mimo, że samochód nosił obce tablice rejestracyjne policjanci szybko, we współpracy z kolegami z województwa lubuskiego i Myśliborza wytypowali kim mógł być kierowca.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci Komisariatu Policji w Lipianach w godzinach wieczornych podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn poruszających się poboczem drogi. Jeden z nich przypominał wyglądem poszukiwanego.
W trakcie legitymowania szybko okazało się, że jednym  z mężczyzn jest 35 – latek, który kilka dni wcześniej porzucił uszkodzonego Mercedesa. Policjanci zatrzymali także jego towarzysza - dwa lata starszego mężczyznę, który jak się wkrótce okazało także zamieszany był w narkotyki.
W wyniku przeszukań w miejscach zamieszkania mężczyzn kryminalni ujawnili i zabezpieczyli jeszcze kolejne 40 gramów amfetaminy, gotówkę, urządzenia do porcjowania narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów - mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także udzielania narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Obaj podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo jakiego się dopuścili ustawa  o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: kpp w Pyrzycach

27-09-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.