Reklama [B] - FIEGE
Potężne wybuchy gazu.

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem w magazynie przy ulicy Wschodniej w Myśliborzu. Na terenie jednej z tamtejszych firm zajmujących się sprzedażą gazów doszło do serii wybuchów.

Na miejscu składowanych jest ponad 600 butli, z czego 300 napełnionych jest gazem propan-butan.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 20 w piątek. Miejsce pożaru zostało zabezpieczone a tym samym ograniczono do minimum zagrożenie dla pobliskich mieszkańców i budynków.

Po wybuchach zaczął się pożar, który było widać z odległości kilkunastu kilometrów. Na miejscu pracuje policja, która zbada przyczynę wybuchu.W 2009 roku do zbliżonej sytuacji doszło na terenie Barlinka. Drugiego października o godzinie 1:30 mieszkańców obudziła seria wybuchów. Gęsty dym unosił się nad okolicami ulicy Szosowej i Przemysłowej. Jak się wówczas okazało wybuchły butle z gazem w jednej ze zlokalizowanych tam firm.

Tak wtedy relacjonowaliśmy to zdarzenie.

"Już kilka minut po zdarzeniu zebrał się tłum ludzi. Do akcji wkroczyły trzy jednostki straży pożarnej oraz policja, która poprosiła wszystkich zgromadzonych na miejscu gapiów o o rozejście się do domów.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Wybuch butli z gazem prawdopodobnie doprowadził do spłonięcia zaparkowanego na placu firmy samochodu osobowego oraz naczepy. Przyczyny wybuchu bada policja."

Więcej o tamtym zdarzeniu przeczytaj tutaj.

Źródło: własne
Zdjęcie główne: Stowarzyszenie Nad Myślą
Wideo: Borys Powierza/ Stowarzyszenie Nad Myślą

23-03-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.