Usługi Elektryczne
Zmiany w przepisach i nowy taryfikator mandatów. W Myśliborzu są już pierwsi ukarani piraci drogowi

Już od trzech dni obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia. Zmiana sprawiła, że znacząco wzrosły kwoty mandatów m.in. za przekroczenia dozwolonej prędkości czy zachowania godzące w bezpieczeństwo pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego również muszą liczyć się z wysokimi karami za niektóre przewinienia.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń to kolejna zmiana w przepisach ruchu drogowego w ostatnich kilkunastu miesiącach, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

 

Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Tylko w pierwszych dniach obowiązywania nowego taryfikatora myśliborscy policjanci ruchu drogowego ujawnili wielu kierujących dopuszczających się przekroczenia dozwolonej prędkości. Rekordzistka w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h pędziła 179 km/h. Kolejny przypadek to kierujący Mercedesem, który za nic miał obowiązujące przepisy i poruszał się z prędkością 174 km/h. Myśliborscy policjanci byli czujni i szybko ostudzili zapędy piratów drogowych. Oba opisywane przypadki miały miejsce do drodze S-3 gdzie dopuszczalna prędkość to 120 km/h. Za niestosowanie się do obowiązujących przepisów na kierujących nałożono mandaty karne w wysokości 1500 zł a ich konta punktowe wzbogaciły się o 10 pkt. karnych.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość kar za kierowanie pojazdem niemechanicznym w stanie po użyciu alkoholu i w stanie nietrzeźwości – tutaj kary wynoszą odpowiednio 1000 zł i 2 500 zł.

 

źródło: KPP w Myśliborzu

04-01-2022 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
REKLAMA [B]
Reklama [B] - GBS Bank

OSTATNIO DODANE FIRMY

Virtualnetia

Kompleksowa obsługa z zakresu projektowania i tworzenia stron WWW, sklepów internetowych oraz reklamy w sieciach społecznościowy...

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE